Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i wypożyczenia specjalistycznego sprzętu ułatwiającego studiowanie.

Aby wypożyczyć interesujący Was sprzęt prosimy o wypełnienie wniosku:

wniosek o wypozyczenie sprzętu

Aby podpisać umowę i wypożyczyć sprzęt należy mieć przy sobie dowód osobisty.

Wykaz sprzętu:

1. Przenośne powiększalniki elektroniczne Compact + – 4 SZTUKI;

Powiększalnik Compact+ jest wyposażony w panoramiczny wyświetlacz LCD o dużej rozdzielczości, zapewniający doskonały obraz. Pracuje w 3 trybach powiększenia: 5x, 7,5x, 10x i 6 trybach podglądu. Compact+ posiada wbudowaną kamerę z automatycznym ustawianiem ostrości, który można przesunąć na jedną z dwóch pozycji: do czytania lub do pisania. Dla wygody użytkownika zaprojektowano składaną rączkę, dzięki której powiększalnik zamienia się w wygodną i funkcjonalną elektroniczną lupę. Z jego pomocą można jeszcze łatwiej i wygodniej czytać prasę, książki, dokumenty, sprawdzić cenę produktu w sklepie lub nazwę leku na opakowaniu oraz złożyć podpis.

2. Dyktafony dla osób niewidzących Milestone Daisy 312 – 2 SZTUKI;

Milestone to pierwszy w Polsce dyktafon naprawdę przystosowany dla niewidomych. Prostota obsługi, wyraźnie wyczuwalne przyciski znajdujące się na przedzie obudowy, bogata funkcjonalność, komunikaty głosowe potwierdzające komendy.

3. Dyktafony cyfrowe Olympus– 9 SZTUK;

Dyktafon dysponuje najnowszą technologią przetwarzania dźwięku i zapewnia najwyższą jakość zapisu, dzięki temu jest nieocenioną pomocą dla studentów słabosłyszących. Zainteresowani niepełnosprawni studenci mogą wypożyczać sprzęt, który pomoże im w przezwyciężaniu barier w dostępie do informacji.

4. Systemy FM Oticon Amigo – 4 SZTUKI;

Zainteresowani studenci mogą je wypożyczać, a następnie korzystać z nich podczas zajęć dydaktycznych w każdej sali są to bowiem w pełni mobilne systemy przybliżające dźwięk. System FM składa się z mikrofonu i 2 odbiorników. Wykładowca ma założony mikrofon a dźwięk jest przesyłany bezpośrednio drogą bezprzewodowa do aparatu słuchowego studenta. Pozwala to pokonać barierę odległości, echo, hałas w tle, a także zachować głośne i wyraźne brzmienie mowy. Dzięki temu osoby z uszkodzonym narządem słuchu mogą swobodnie korzystać z zajęć dydaktycznych, niezależnie od sali dydaktycznej i warunków audio.